EÚ a tradičné hodnoty

Autor: Erika Jurinová | 26.5.2014 o 17:00 | Karma článku: 7,46 | Prečítané:  986x

Tak a ďalšie eurovoľby máme za sebou. Výsledky v mnohom prekvapili, priniesli sklamania, ale aj povzbudzujúce zistenia. Najväčším sklamaním je katastrofálne nízka účasť. Opäť je raz Slovensko rekordmanom, žiaľ nie v pozitívnom zmysle slova.

13 percentná účasť je mementom a dôkazom, že ľudia nemajú o dianie záujem, že Európska únia sa im zdá príliš vzdialená  a v neposlednom rade, že občania už majú takzvaných tradičných politikov plné zuby. Je však aj mementom pre Európsku úniu a našu sebavedomú vládu. Asi úradníci a poslanci EÚ, ale v neposlednom rade aj naša vláda,  robia niečo zle,  ak nevedia ľuďom vysvetliť, o čom únia je a prečo je potrebné prísť k volebným urnám. Alebo je to zámer?

V jednej internetovej diskusii som si prečítala názor, s ktorým nemôžem nesúhlasiť: "Takáto apatia či ignorovanie hovorí aj o nezáujme občanov o demokraciu. Dáva to nebezpečný signál všetkým autokratom a populistom a tiež radikálom: robte si čo chcete, nám je to aj tak jedno. Treba sa tým vážne zaoberať, je to cesta k totalite a diktatúre.“

Na druhej strane je pre mňa povzbudením, že tí, ktorí k urnám prišli  silne naznačili, že tradičné hodnoty sú stále na Slovensku dôležité a nie je nám celkom jedno čo všetko sa na nás z Európskej únie valí. Potvrdili to výsledky volieb. Suma sumárum, vo výsledkoch vidím jasnú prevahu zástancov tradícií, manželstva, rodiny, ochrany života. Jedni hlasnejšie, druhí neutrálnejšie, vidím tam zástancov a ochrancov štátnosti, podnikateľského prostredia a nerozširovania kompetencií smerom k Únii a to je zase dobrým znakom.

OĽaNO získalo jeden mandát a od druhého nás delilo naozaj málo. Náš (OĽaNO) Branislav Škripek bude –  som si istá – silným hlasom kresťanov a čo je dôležité bude tým, ktorí približuje európsku politiku obyčajným ľuďom. Jeho neúnavné stretnutia s občanmi počas ostatných dvoch rokov sú presvedčivým dôkazom.

Môže mi byť ľúto, že sme nezískali viac mandátov, že sa do Európskeho parlamentu nedostali ďalší moji kolegovia, pretože som si istá, že by s mandátom naložili veľmi zodpovedne. Som však rada, že hlas nás, zástancov konzervatívnych hodnôt, bude v Európskej únii počuť silnejšie.

Aj napriek tomu, že sme počas kampane schytávali kopance od ľudí, od ktorých by sme to najmenej čakali, uvedomujem si že takýto je bohužiaľ predvolebný politický boj a s čistým štítom chcem prehlásiť, že sa teším každému jednému mandátu v prospech ochrany života a rodiny.

Na výsledku týchto volieb vidno, že Slováci majú vlastný rozum, nenechajú si nič diktovať a ak treba, dajú svoju nespokojnosť najavo. Nevzdávajme sa! 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?