10, či 11, nabudúce všetky!

Autor: Erika Jurinová | 10.9.2014 o 17:44 | Karma článku: 10,35 | Prečítané:  862x

A máme novú skúsenosť! Prvá schôdza Národnej rady po prázdninách sa začala veľmi neslávne a mnohí si ju zapíšeme  ako výhru arogancie premiešanej so svojvôľou. Možno by stačilo napísať, že priniesla viaceré prekvapenia, ale kto už len stál o takéto „prekvapenia“...  

Arogancia SMER-u by ma po toľkom čase asi  nemala prekvapovať, ale nie je tomu tak. Najmä preto, že kroky, ku ktorým sa uchyľujú sú čím ďalej tým viac priehľadnejšie a jasnejšie odkrývajú pravú tvár vládnej strany. Ak by niekto tipoval, že strana SMER-SD využila leto na sebareflexiu, dobre si oddýchla a od septembra bude ústretovejšia, hlboko sa mýlil.

Najskôr nám ukázala, ako veľmi si „váži občanov a voličov“, keď prvého septembra, na Deň ústavy neotvorila svoje brány, ale zostala uzavretá pre občanov  (asi sa pán Fico, Paška a spol.  boja čo by im občania povedali priamo do očí)...

No a to čo sa stalo včera (v utorok 9.9.) prekročilo všetky hranice mojich zlých predstáv o nedodržiavaní a pošliapavaní zákonodárneho inštitútu, čo nemá v dejinách slovenskej demokracie obdobu! Kolegyňa Jana Laššáková sčista-jasna navrhla vyradenie 11 bodov programu a iste len zhodou okolností opozičných, teda takých, ktorých predkladateľkou nie je. A oni (kolesíkovci) to skutočne aj odhlasovali.  Nemýľte sa, nenapadám to, že majú väčšinu – bohužiaľ to je fakt. Napadám to, že vytvorila precedens a pokiaľ dnes vyhodili z programu 11 návrhov, koľko ich bude nabudúce? Alebo ku koncu volebného obdobia zakážu poslancom podávať akékoľvek návrhy? Takto „diskutuje“ s názorovými oponentmi vládna strana... 

Zlatým klincom  bolo odvolávanie člena Súdnej rady JUDr. Čima. Návrh podala opäť pani podpredsedníčka NR SR Laššáková. Jednoducho,  včera jej išla karta. Každému, kto len trochu vníma očistu a reformu súdnictva v podaní Fica je jasné, že predsa len budúco týždňové volenie predsedu Súdnej rady je na spadnutie a tak rýchlo treba zabezpečiť správnu figúrku, nie takú, ktorá odmieta stáť v šíku. (Ospravedlňujem sa ak sa to niekoho dotýka, je to však silný pocit). Bol odvolaný 82 hlasmi, jeden človek (SMER) bol ospravedlnený, celá opozícia sa odmietla zúčastniť po takejto agresii odvolávania.

A čo sa dialo potom? Horkosť, sklamanie... Spoločne sme niekoľko krát vyzvali predsedu Pašku (cez procedurálne návrhy) aby boli vyradené tlače (body programu) zaradené späť na rokovanie, neúspešne...

Spoločné rozhodnutie opozície je nezúčastňovať sa takejto Paškarády a stiahli sme všetky opozičné návrhy (každý za seba). Nie je to len prejav solidarity, je to gesto, ktoré poukazuje, že pravá tvár Smeru sa začala prejavovať  naplno.

Premýšľam prečo to urobili, veď predsa oni nerobia „marketingové“ chyby. Pokiaľ je to tak, tak im ide i niečo iné.  Čo to je? Prekrývanie iných väčších prešľapov?   Je to prekrývanie pozastavenia preplácania a dokonca konečné rozhodnutie nepreplatenia 135 milónov € a dúfajme, že len pozdržanie ďalších 413 miliónov z fondov EÚ?

Ani sa mi nechce veriť, že o dva mesiace si máme v takejto atmosfére pripomínať  25. výročie Novembra 89, keď súčasné praktiky SMER-u sú tak veľmi podobné tým komunistickým.

Prázdniny sú definitívne za nami a vstup do parlamentného kolotoča som si predstavovala ostrý, ale korektný . Nestalo sa. Žiaľ, behá mi z toho po chrbte mráz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Farmárov pochválil, cvičencov premiér Matovič karhá

Kolíkova sa návrhom na trestný čin blokovania diaľnice bude zaoberať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Matovič sa zasa nevie zmestiť do kože

Štát sa stále riadi ústavou, nie duševnými poryvmi premiéra.


Už ste čítali?