120 káuz SMER-u

Autor: Erika Jurinová | 15.12.2015 o 17:00 | (upravené 16.12.2015 o 8:17) Karma článku: 15,27 | Prečítané:  6326x

Za 4 roky tejto vlády sme zažili kopu  malých aj veľkých káuz. Korupcia a klientelizmus zostali hlavnou pracovnou metódou SMER-u. A dnes môžeme povedať, že to, čo Mečiar začal, SMER doviedol do dokonalosti.

Svojich ľudí má kde si len viete predstaviť. Sú zabetónovaní na úradoch, v dôležitých pozíciách, ústavných funkciách... Lojalita k vládnej strane je dnes najdôležitejšiu podmienkou na osobný postup. Za vrchol považujem politizáciu niektorých vysokých pozícií a ich obsadzovanie tvrdými straníkmi a dlhoročnými politikmi so všetkými zvykmi, ktorým za dlhé roky v poslaneckých laviciach nasiakli. Mám na mysli komisára pre deti pani exministerkou v dôchodkovom veku Tomanovú a posledné voľby kandidátov na sudcov ústavného súdu.

K dnešnému dňu bolo zmapovaných 120 káuz vlády Roberta Fica...  Spomeňme zatiaľ mediálne najsilnejšiu kauzu piešťanského CT, Foraiovu tetu, palivové karty, bielenie zdravotnej karty, čudné zmluvy na upratovacie služby, stráženie firmou Bonul, miliónové dotácie pre Babiša, ale i v alobale balené banícke peniaze a následné schválenie príspevku pre baníkov zo sociálnej poisťovne. SMER má na konte aj kopu ďalších menších, ale i veľkých kšeftov, ktoré nedovolia ani len pomyslieť na to, že je to strana čistá a myslí na svojich občanov.

Jedným z mnohých takýchto nehoráznych obchodov je kauza kompa na Dunaji. Obchod štátu, ktorý v tomto prípade reprezentoval štátny podnik Vodohospodárska výstavby, s firmou  Ponton City napojenou na SMER, je do neba volajúci!  Robert Fico má plné ústa toho, že privatizácia štátneho majetku je zlodejina, no pritom sám dáva takýto majetok do rúk vybranej spriaznenej súkromnej firmy a to dokonca pre štát výrazne nevýhodne. Zaujímavé je aj to, že firma Ponton City má korene presne v tej istej garáži, ako Interblue z kauzy emisie prvej vlády Roberta Fica. Jednoducho, je to never ending story! Kým bude pri moci SMER, budeme sa točiť v kruhu a nepohneme sa vpred!

Odhalenia v kauze kompa vedú priamo do srdca strany SMER. Pani z valného zhromaždenia firmy bola v minulosti konateľkou Agentúry Smer, s.r.o., podnikateľskej dcéry strany SMER. Kľúčovou indíciou v kauze sú právničky blízke ministrovi obrany Martinovi Glváčovi. Jedna z nich je regionálnou funkcionárkou SMER-u  a je v dozornej rade firmy s riaditeľom kancelárie ministra Petra Žigu a členom dozornej rady Vodohospodárskej výstavby. Každému súdnemu človeku je jasné, že toľko náhod nie je možných aj keď by niekto veril na náhody. Ja na ne neverím, zvlášť pri verejných financiách.

Teraz pôjdem do blízkej budúcnosti. Rozohraná je i ďalšia kauza. Kauza, ktorá bude úzko súvisieť s regiónom Oravy, je 20miliónová a pokiaľ sa uskutoční bude jasným znakom, že ministerstvu životného prostredia nejde o životné prostredie a zdravie obyvateľov, ale bude potvrdzovať príbeh o klientelizme a pre tých, ktorí sa okolo vás vedia dobre krútiť (a majú podchytené všetky relevantné úrady a inštitúcie) bude znamenať istý peniaz z eurofondov. Skládka v Istebnom si zaslúži riešenie, ktoré projektovo spĺňa parametre medzinárodne uznávaných pravidiel a našich zákonov, a nedá len na plytké sľuby firmy, ktorá reálne v regióne nepoberá veľkú dôveru pokiaľ ide o dodržiavania svojich záväzkov voči prostrediu. Ale vy chcete aj napriek tomu navliecť projekt na niektorú z výziev (aj keď na ministerstve tvrdia, že nemajú šancu) tak, že občania nebudú mať žiadnu záruku či uistenie bezpečnosti. A pripomínam, že nejde o šušne, pôjde o 20milionov! Takže môžeme si hodiť symbolicky korunou – pribudne sto dvadsiataprvá kauza, alebo zdravý rozum zvíťazí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda sa dohodla na testovaní, ale nestihla k nemu napísať uznesenie

Proti premiérovmu plánu celoštátneho testovania je SaS a Za ľudí.


Už ste čítali?