Máme hrdú kandidátku!

Autor: Erika Jurinová | 18.12.2015 o 8:00 | Karma článku: 9,84 | Prečítané:  1685x

Do politiky sme šli s myšlienkou dať v každých voľbách čo najväčší priestor osobnostiam, ľuďom,  ktorí môžu Slovensko potiahnuť dopredu. Je to naša špecialita, špecialita hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Ľudia ako Veronika Remišová, Alan Suchánek,  Viera Dubačová, Marek Krajčí, Oto Žarnay, Soňa Gaborčáková a mnohí ďalší svojimi neobyčajnými aktivitami už ukázali, že čestnosť majú v krvi a že sa nenechajú len tak ľahko zastrašiť. Spravodlivosť je pre nich viac ako čokoľvek iné. Myslím, že práve takých ľudí Slovensko potrebuje.

  • Naša  jednotka Veronika je mladá rozhľadená  žena, ktorá študovala na Sorbone, pracovala dlhé roky v Bruseli pre Európsku komisiu a aj napriek pohodlnému životu sa rozhodla pre návrat na Slovensko. Cítila, že chce niečo viac.  Odvtedy sa angažuje v rôznych združeniach, píše investigatívne blogy a už nie raz zamávala politickou scénou. Odhalila viacero káuz súčasnej vlády.
  • Lekár Alan Suchánek zas prejavil odvahu, keď poukázal na nákup predraženého CT v piešťanskej nemocnici, čo malo za následok pád troch vysokých politických činovníkov.
  • Učiteľ Oto Žarnay dokonca prišiel o prácu, keď poukázal na plytvanie verejnými peniazmi v škole! Na Slovensku nie je jednoduché byť angažovaným občanom. Nastavujete pri tom často vlastný  krk!
  • Anka Verešová je ženou, ktorá celý profesijný život pomáha a podieľa sa na riadení domova núdzového bývania, zmenách pri fungovaní mimovládok a sociálnych služieb. Venuje sa tiež financovaniu mimovládneho sektora.
  • V ponuke sú aj parlamentom odskúšané kolegyne a kolegovia ako Janka Šípošová, s ktorou sme sa borili pri témach týkajúcich sa práva obetí a protikomunistického odboja,  či Eva Horváthová, s ktorou sme spolupracovali na verejnom obstarávaní pre záchranky či sociálnych témach.

Čas potvrdil, že pôvodná myšlienka, s ktorou sme spolu s ďalšími troma kolegami zakladali hnutie OĽaNO (Igor Matovič, Jozef Viskupič, Martin Fecko a ja), je nasledovaniahodná.  Noví čerství, nezaťažení ľudia, ktorí nie sú „politickými profesionálmi“ bezhlavo plniacimi príkazy zhora, sú pre slovenský parlamentarizmus veľkým prínosom. Keďže majú za sebou silné príbehy, vedia o čom je život a čo treba zmeniť, prichádzajú  s originálnymi nápadmi a návrhmi.

OĽaNO predložilo v tomto volebnom období  množstvo dobrých návrhov zákonov. Mali  sme ambíciu posunúť Slovensko vpred. Mašinéria síce nepustí, ale jednou z mimoriadne dôležitých vecí v živote je, nevzdávať sa.

Som si istá, že Národná rada Slovenskej republiky potrebuje  čerstvú, nezaťaženú  krv. Len servilne pritakávať svojim straníckym šéfom z obavy, že by neskôr nemuseli byť na kandidátke asi veci nepohne dopredu. Slovensko malo dosť poslancov, o ktorých obyčajný občan jakživ nepočul, pretože sa za 4 roky nijako neprejavili.

Som naozaj hrdá, že môžem kandidovať v takejto skvelej spoločnosti! Opäť som spolu so zakladateľmi   hnutia – celkom na konci. Áno, je to také huncútstvo a pre niekoho frajerina. Ale som si istá, že voliči sú schopní sami dobre zhodnotiť, či nám robotu dajú ešte dokončiť, alebo im už za to nestojíme. Samozrejme, som veľmi zvedavá a vôbec nehovorím, že je to ľahké. No ak chceme ľudí vychovávať k záujmu, aj toto je spôsob aby sme ich presvedčili o vlastnom krúžku na základe našej štvorročnej práce v parlamente. Dokazujeme tak, že nám ide v prvom rade o Slovensko, nie o nás samých. Žiadna iná strana nie je schopná sa na niečo také odhodlať, lebo u nich je poslanecký mandát odmenou za lojálnosť a poslušnosť.

Teraz sme si vyskúšali aké to je v opozícii, keď ste len vo veľmi nereálnej šanci presadiť vlastné videnie a reformy či malé zlepšenia. Teraz máme vyššiu métu: presvedčiť potenciálnych partnerov, že vieme spolupracovať, sme zodpovedným partnerom, máme víziu, ktorú chceme napĺňať v spolupráci s kýmkoľvek mimo SMERU – pretože aj keď na zázraky verím - obávam sa, že budú musieť presvedčiť reálnou zmenou fungovania a tá sa na 100% v krátkej dobe neukáže.

Ešte jednej veci sa úprimne teším. Na našej kandidátke máme, a dokonca v prvej trinástke, 7 žien, celkovo ich je 34. Krok po kroku sa snažíme búrať bariéry i v oblasti obsadzovania  parlamentu „nežným“ pohlavím. Ženy jednoznačne prinášajú iné vnímanie politiky vnášaním viac rácia a menej sarkazmu. Najlepšie predsa vieme, s akými problémami sa boria dnešné rodiny a ženy samé.

Svoju misiu som síce nedokončila. Ale ak vo voľbách rozhodnete, že sa namiesto mňa dostanú lepší ľudia, rada im prenechám svoje miesto.  Jedno chcem však prízvukovať. Výhovorka, že niet koho voliť a že je zbytočné sa vôbec volieb zúčastniť je zlá, pretože aj TY svojim hlasom ovplyvňuješ výsledok. Výber je bohatý!

V ponuke je aj č. 149 na kandidátke č.3   :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda sa dohodla na testovaní, ale nestihla k nemu napísať uznesenie

Proti premiérovmu plánu celoštátneho testovania je SaS a Za ľudí.

Okolo šírenia dezinformácií sa musí vytvoriť zdravá stigma

Rozhovor so Slovákom, čo hľadá klamstvá.


Už ste čítali?