Zneužívanie právomocí Fica nezachráni!

Autor: Erika Jurinová | 11.2.2016 o 9:08 | (upravené 11.2.2016 o 10:20) Karma článku: 16,69 | Prečítané:  2768x

Záchranár sa hovorí človeku, ktorý sa odhodlá pomôcť tým, ktorí sa, či už vlastnou nevedomosťou alebo len zhodou okolností, dostali do veľkých problémov.

 

Fico – záchranár

Záchranár pomáha ľuďom, ktorí sa stratili, spadli, nevedia sa odniekiaľ dostať, jednoducho, bez pomoci iných si neporadia...  A dnes vidím, že premiér sa neštíti skutočne urobiť všetko pre to, aby sa ním stal, aby bol záchranárom. Pre jeho nekalé úmysly verím, že sa mu to nepodarí, pretože jeho skutočným dôvodom byť záchranárom nie je dobrý úmysel pomôcť, ale zakryť špinu, ktorú tu nanosil on sám a jeho blízky spolupracovníci. Preto pre mňa predstavuje skôr ZASTIERAČA ako záchranára.

Premiér v úzkych

Róbert Fico je jednoznačne v úzkych! Napriek tomu, že sme uňho zvyknutí už na všeličo, to čo predvádza pár dni pred voľbami nemá obdobu! Klamstvá v priamom prenose, osočovanie politických súperov, zavádzanie... Na to sme už u šéfa SMER-u zvyknutí (aj keď na také niečo sa zvyknúť nedá, robí to pravidelne, tak to až tak neprekvapuje). No také bezbrehé zneužívanie právomocí, aké nám predviedol, to je novinka! Je samozrejmé, že ako premiér má prístup k informáciám o ktorých sa nikomu ani nesníva, ktoré majú byť tajné  no on ich neváha zneužiť (nie použiť) na svoje ciele! To čo robí prekračuje hranice nie slušnosti, ale zodpovedného prístupu k moci. Pre mňa je to znakom iba jedného – Fico má strach. Takže ako vždy, keď potreboval premiér zakryť špinavosti svojich, chce byť záchranárom. Raz nás zachraňuje pred ukrajinskou vojnou (ktorá nám dýcha na päty a následne sa bratá s tými, ktorých odsudzoval), inokedy pred migrantami (hlasno všetkých straší a nabáda k nenávisti a následne v tichosti nechá pristáť lietadlo s nimi), a najnovšie nás zachraňuje pred Matovičom, ktorý sa previňuje najmä tým, že jeho firma sa snaží v tomto podnikateľskom marazme stále platiť dane a nezaplieta sa do miliónových podvodov s DPH ako jeho opäť najbližší (odkaz na článok fali a počiatek...dpd -. odpočty) a zakrýva ním veľkú kauzu zdravotníctva - masérskych služieb. Strach, že po voľbách sa k moci dostanú iní ľudia nútia robiť  Fica zo seba záchranára, pre mňa ZASTIERAČA. Má strach, že sa tu dostanú čestní ľudia, ktorí ak narazia na podivné tajné obchody jeho vlády, nedovolia, aby sa o tom mlčalo. Jeho mecenáši naňho tlačia a on má riadne obavy. To je jediné vysvetlenie „tanečkov“, ktoré predvádza slovenskému národu.

Nie sme blbí

Jedno premiérovi treba uznať. Manipulátor je famózny! Vie ako veci podať, zaonačiť, ako odpovedať (respektíve neodpovedať) na otázky novinárov. Priznám sa, že svojimi plamennými vyjadreniami a prekrútenými „dôkazmi“ by bol iste i mňa zneistil, nebyť toho, že som si v regionpresse čo-to preskákala a vedela som aký dôraz sa kládol na účtovné doklady. Po včerajšku mi je však úplne jasné, že Fico je skutočný ZASTIERAČ. Jeho dôkazy o tom, že premiér rozpráva rozprávky, sú od včera verím jasné i ostatným sledovačom príbehu. Nepamätám si jeden článok, analýzu, komentár v niektorom zo serióznych médií, ktoré by Róbertovi Ficovi za jeho „bravúrne“ odhalenia tlieskali. Naopak. Od začiatku k celej kauze pristupovali opatrne a s rezervou. Napokon, za tie roky všetci už vieme svoje.

Fico sa bojí bielych vrán

Je celkom jednoznačné, čo premiérovi leží v žalúdku. Chce oslabiť pravicu a v žiadnom prípade nechce pustiť do slovenskej politiky biele vrany. Tie sú naňho pričestné. S nimi nebude vedieť fungovať. Každá z nich totiž už  prejavila, že zastrašovanie na nich neplatí. Na kandidátke OĽaNO – NOVA je najviac čestných ľudí, ktorí už svojimi príbehmi dokázali, že korumpovať sa nedajú. Aj za cenu straty osobných výhod. A o tomto to je. To je dôvod, pre ktorý Fico kope do OĽaNO.

Fľak, ktorým Fico očiernil Igora Matoviča sa len tak neodperie. Podlé klamstvá a fabulácie zostanú v ľuďoch aj keď sa mu tisíc krát ospravedlnia (čo samozrejme ani neurobia) za túto špinavosť. Fico skutočne iba potvrdil, že pre neho sú problémom tí, ktorí roky zamestnávajú ľudí, platia dane, nevyužívajú eurofondy a nekradnú... 

Preto odhodlanie bojovať zostáva, ba povedala by som, je ešte väčšie! Nechcem mať premiéra, ktorý používa mečiarovské praktiky. Dnes je to Matovič, kto to bude zajtra? Na koho vymyslí strašidelný príbeh? Nedovoľme, aby nás opäť „ohlúpol rožkom“! Podmienkou na zmenu je však ísť voliť. A tu musíme povzbudiť občnaov, aby využili svoje právo. Na kandidátke nášho hnutia je mnoho ľudí, ktorí si dôveru určite zaslúžia. Máme jedinečnú šancu dostať do parlamentu ľudí, ktorí mečiarovské praktiky odmietajú. Ľudí obetavých a čestných. Neverme záchranárovi - ZASTIERAČOVI Ficovi!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda sa dohodla na testovaní, ale nestihla k nemu napísať uznesenie

Proti premiérovmu plánu celoštátneho testovania je SaS a Za ľudí.


Už ste čítali?