4 veci, ktoré za vás štát neurobí!

Autor: Erika Jurinová | 19.2.2016 o 13:55 | (upravené 23.2.2016 o 14:48) Karma článku: 7,32 | Prečítané:  1542x

Slovensko je krásna krajina plná skvelých ľudí! Na to, aby sme tu boli šťastní, niekedy stačí málo.Sú  veci, ktorými si zlepšíme život okamžite a sami.

Úsmev, ohľaduplnosť, záujem o druhých a pomoc... Každý z nás má denne príležitosť robiť zo Slovenska lepšiu krajinu pre život. Toto je zodpovednosť každého z nás.

Od politikov čakáme niečo iné. Musia pripravovať  dobre zákony a spravodlivo riadiť krajinu.

My v OĽaNO si myslíme, že štát má vytvárať dobre podmienky pre život, ale do životov ľudí nemá zasahovať. SMER naopak! Chce určovať ľuďom, aké majú jesť potraviny (znižuje DPH len na tie, ktoré asi chutia jeho členom), ktoré odvetvia máme dotovať (dáva dotácia baniam a potom ich balí do alobalu a dáva do vreciek svojim), do akého zariadenia máme dať starkých, no najmä, koľko treba dať do vrecka tým, ktorí narábajú s verejnými financiami. Myslím si, že je najvyšší čas to zastaviť! Zastaviť rozkrádanie, podkopávanie nôh malým a stredným živnostníkom, deformovanie školstva, devastáciu zdravotníctva... Sú totiž veci, ktoré za vás štát neurobí, aj keď je to jeho zodpovednosť. Štát za vás napríklad nerozhodne vo voľbách. Voľby sú jediným dňom, keď sa štát, politici musia podvoliť. Podvoliť výsledku.

To čo za vás neurobí nik je vstať z pohovky 5. marca, vybrať jeden z volebných lístkov, zakrúžkovať 4 kandidátov, ktorí majú vašu dôveru, niečo o nich viete, skrátka stoja vám za krúžok a vhodiť  hlasovací lístok do urny. Lebo aj keď sa to zdá prehnané, skutočne rozhodne  aj váš hlas.

Vyberme si takých,  ktorí chápu svoju úlohu v politike ako službu a chcú nie vládnuť, ale slúžiť. Voľby 2016 môžu byť kľúčové.

I ja sa s pokorou uchádzam o váš hlas.

Ak sa vám tento blog páčil, môžete ho podporiť na vybrali.sme.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda sa dohodla na testovaní, ale nestihla k nemu napísať uznesenie

Proti premiérovmu plánu celoštátneho testovania je SaS a Za ľudí.

Okolo šírenia dezinformácií sa musí vytvoriť zdravá stigma

Rozhovor so Slovákom, čo hľadá klamstvá.


Už ste čítali?