100 dní

Autor: Erika Jurinová | 7.7.2016 o 19:20 | Karma článku: 9,89 | Prečítané:  385x

Súčasná vláda Roberta Fica prekročila magickú hranicu 100 dní hájenia a odteraz ju už smie každý i kritizovať (doteraz sa premiér tváril urazene, ak sa niekto opovážil kritizovať jeho „vládu kontinuity a pokroku“ za to, že nekoná)

     Keď nevieme kam z konopí, vypneme parlament?

     Súčasná vláda Roberta Fica prekročila magickú hranicu 100 dní hájenia a odteraz ju už smie každý i kritizovať (doteraz sa premiér tváril urazene, ak sa niekto opovážil kritizovať jeho „vládu kontinuity a pokroku“ za to, že nekoná). Všetci sme očakávali rýchlosť konania, ale dočkali sme sa len chabého riadenia parlamentu v podaní nováčika predsedu Danka, ktorého nezrozumiteľné výroky kolujú  po internete ako hit a jeho neschopnosť je očividná. A ktorého sklon k totalitným manierom je neprehliadnuteľný. V pohode dáva veci, na ktoré si netrúfol ani jeho predchodca Paška.

     Celková situácia premiéra Fica nie je na závidenie. Zdravotné problémy, predsedníctvo v Rade EÚ, Brexit. A popritom škandály, zavinené i tie, ktoré „iba kryje“, vydieranie koaličných partnerov a fakticky rozpadnutá koalícia, ktorú držia pokope iba materialistické a egoistické motívy.

     Doteraz najsilnejšie rezonuje  kauza „Bašternák“, ktorá poukazuje na prekrývanie daňových únikov politickými špičkami. Obávam sa, že o krátky čas sa stane práve táto kauza príkladom pre ďalších, ktorí vidia, že na Slovensku treba mať len tých správnych spoločníkov z radov politikov a vybavíte čokoľvek, aj miliónové vratky. Je mi ľúto všetkých poctivých podnikateľov a živnostníkov, ktorí neotravujú vzduch svojimi nič nerobiacimi eseročkami, starajú sa o svoje rodiny a odmenou sú im za to jedine z roka na rok sa zhoršujúce podmienky na podnikanie.

     V rámci tejto kauzy sme očakávali rýchlosť konania premiéra, predsedu parlamentu, koaličných partnerov, ale najmä a predovšetkým orgánov činných v trestnom konaní. Nedočkali sme sa. Opozícia využíva legálnu možnosť zásahu a to je zvolanie mimoriadnych schôdzi s návrhmi na vyslovenie nedôvery členom vlády. 

     Som presvedčená, že minister Kaliňák nemá čo robiť vo svojej funkcii. A je mi ľúto, že premiér svojho ministra tvrdohlavo kryje, nekoná a spolieha sa na zaklínadlo, že netreba „robiť hanbu“ počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Nič nemôže byť pre Slovensko väčšou hanbou ako premiér, ktorý býva (možno i vlastní byt) v dome človeka dôvodne podozrivého z daňových podvodov a obhajuje svojho ministra, ktorý obchoduje s čudnými a podozrivými ľuďmi a jeho transakcie nie sú vierohodne vysvetliteľné. A predseda parlamentu Danko, ktorý sa správa ako veľmož s božskou silou, im sekunduje, tvári sa ako majiteľ parlamentu a chce si ho prerobiť po svojom. Ak tričká, horalky  a plagáty povýši za najvyšší záujem a prioritu práce parlamentu, tak musím konštatovať, že pán Danko nechápe funkciu parlamentu ani svoju vlastnú.

     Apelujem na pána Bugára a jeho stranu  i na tých, ktorí sa ešte tvária ako členovia Siete, aby pozbierali zvyšky svojho charakteru a nekryli a neobhajovali neobhájiteľné, ale aby začali konečne robiť to, čo svojim voličom sľúbili, obhajovať ich záujmy, chrániť ich peniaze pred zlodejmi a pokojný život v krajine, ktorú im už opäť chce niekto ukradnúť.

     Schôdze na vyjadrenie nedôvery členom vlády sa rozhodli vládni poslanci obštruovať, nič múdrejšie im nenapadlo. A tým sa rozhodli šliapať po ústave a nedodržiavať ju. Vo chvíli beznádeje, keď sa „otcovia vlasti“ Fico, Danko a Bugár v Štrasburgu tvária ako spravodliví a čestní zástupcovia predsedajúcej krajiny, sa ich adlátusi v druhom rade uchýlili k úbohému kroku – jednoducho vypli mikrofóny, hlasovacie zariadenia, aj kamery. Vypli parlament a odstrihli Slovensko od diania v parlamente. Pán Fico sa často rozčuľuje nad tým, že opozícia nerobí to, čo má, že prenáša politiku z parlamentu do ulíc. Dúfam, že si uvedomí, že do ulíc vyháňa opozíciu a demonštrantov on sám a jeho „parťáci“.

     Aj preto sa budú po celé leto konať protesty, ktoré nám budú pripomínať neslávnu stránky našej vlády, ktorá si dokáže ochrániť  „svojich“ ľudí a okrádať všetkých ostatných . Nenecháme sa „vypnúť“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Vzbúrili sa chudobní aj radikáli. Macrona môžu protesty ohroziť

Protestné hnutie môže pomôcť populistom.

ŠPORT

Vlhová jazdí ako chlapi. Shiffrinová však nerobí chyby

Slovenka skončila opäť druhá.


Už ste čítali?