Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kľudne diskutujte o ľudskoprávnej stratégii, ja už výsledok viem... (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Mozno je to aj tym, ze aj taki ludia ako vy venuju najviac energie prave tomu, ci budu alebo nebudu mat gayovia rovnake prava.

Mimochodom, co by ste navrhli do strategie smerom napriklad ku slobode slova, slobove vierovyznania a podobne? Nemame to nahodou uz v ustave? Treba nieco viac?

Alebo inak sa opytam, mate nejake aktivity v tomto smere? Napriklad snahu o zrovnopravnenie vierovyznani a cirkvi, protesty proti pokutovaniu novinarov a podobne? Nemyslim to utocne, slusne sa pytam, lebo nejak to neregistrujem.
 
Hodnoť

Len aby ste

nemali len čierno-biele videnie a klapky na očiach, mali by ste vedieť, že existujú aj ľudia, ktorí sa obávajú, ako bude naša spoločnosť vyzerať po povýšení manželstva na niečo viac, ako sú ostatné zväzky a formy rodiny (a nemyslím teraz tie homosexuálne, ale ľudí rozvedených, ovdovelých a tých, ktorí spolu žijú ako druh a družka), ako bude vyzerať naša spoločnosť, ak prejde návrh KDH na zákaz nedeľnej práce v maloobchode, keď sa zo zamestnancov v obchodoch a hypermarketoch stanú "lepší ľudia" ako napríklad pumpári a zamestnanci v reštauráciách a pohostinstvách, atď., atď.,...
 

 

"...ako bude naša spoločnosť vyzerať po povýšení manželstva na niečo viac, ako sú ostatné zväzky a formy rodiny "
Rodina predsa vznika priamo rozhodnutím štatu aj adopciou jednotlivcom, dokonca homosexualom / pretože sexualna orientacia sa neskúma /,takže neviem načo tie obavy prave teraz. Text v ústave stale obsahuje podoru rodiny.Aj tej nezaloženej manželstvom. "1.V čl. 41 odsek 1 znie: „(1) Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.“
No a také Rakúsko ma tiež obmedzenia čo sa týka nedeľnajšej prace, zjavne to problém nie je :)
Ja sa obavam inej veci ,ktorá už súvisí s paranoidným videním sveta na oboch stranách, tato je zo strany homosexualov , stačí pozrieť na dedikovanú stranku inakosti v časti homofobia...
"Homofóbia sa prejavuje v myslení a správaní jednotlivcov, v medziľudských vzťahoch i na všetkých úrovniach spoločenského a verejného života, napríklad takto:
- Zastávanie sa práv LGBT ľudí, ale tak, aby všetci vedeli, že Vy osobne ste hetero"
http://www.homofobia.sk/prikla...
???
 

 

Mozem sa spytat ako ma tebou spomenute Rakusko poriesene zvazky homosexualov? A zjavne to problem nie je :-)
 

Nikde v ústave

sa, na rozdiel od manželstva, nepíše že vzťahy druh-družka, slobodné matky a pod. Slovenská republika všestranne chráni a napomáha ich dobru.
Ľudia ktorí spolu žijú, ale nie sú, nech je to z akýchkoľvek príčin, zosobášení, žijú v neúplných rodinách, sú nejaký odpad, že si nezaslúžia všestrannú ochranu a napomáhanie ich dobru?

Vzťah druh-družka ja považujem za rodinu aj bez toho, aby o tom rozhodol štát, ako si to predstavuješ Ty.

Rakúsko - za príklad si ho berieš len v tom, čo Ti vyhovuje, pochybujem, že ho budeš dávať za príklad, keď sa u nás bude niekedy riešiť usporiadanie vzťahov ľudí rovnakého pohlavia. To Ti bude asi viac vyhovovať Putin a Rusko, či? V Anglicku sa jazdí na inej strane cesty ako u nás a tiež to problém nie je, takže sa máme v tomto po nich opičiť a zmeníme pravidlá dopravy?

Problém je podľa mňa v tom, že keď u nás v nedeľu skončí omša, výrazná časť ľudí, ktorí sa práve domodlili, pomaly šprintom smeruje do cca 100-200 metrov vzdialeného Kauflandu, kam sa naraz vovalí nakupovaniachtivý dav - čiže farári a KDH tvrdia, že nakupovanie v nedeľu je zlé, ale nedokážu to vysvetliť ani svojím ovečkám, ktoré majú v kostole. Tak to chcú zakázať zákonom...
 

 

Samozrejme, že Rakúsko nebudem dávať ako za príklad, čo sa týka usporiadania vzťahu homosexualov, však ich diskriminuje pri adopciach, aj podľa ESĽP
http://www.sme.sk/c/6708389/eu...
Mne vyhovuje, keď sa veci pomenujkú korektne a na rovinu, registrované partnerstvo bez možnosti adopcii parom je diskriminacia - a takto diskriminačne to navrhovala SaS, takto nevysvetliteľne bol proti homosexualnemu manželstvu a adopciam párom Richard Sulík, takto si stupal po jazyku homosexual Fort z SaS, další homosexual tu v diskusii Roman Dulgerov nazval Romanu Schlesinger uškriekanou, hoci prave ona pri Gay Pride 2010 a 2011 uplne konzistentne poukazala ako organizatorka, že tie požiadavky sa nemožu zastaviť na polceste a mala ich maximalne, aj to v Lampe u Hríba vedela proti Palkovi výborne obhájiť. Takže neprisudzuj mne postoje, ktoré som nikdy nemal .Súčasne ale - to, že si u nas može adoptovať deti aj jednotlivec a sexualna orientacia sa neskúma je dôkaz, že aj takéto rodiny naša spoločnosť chrani,ak by nechcela takéto rodiny chraniť, davno to mohla zakázať.Takže trocha objektivity...
No a čo hovoríš na to,že ak poviem, že som heterosexual a zastávam sa práv LGTBI ľudí tak som homofób ? Veď to je už hadam nonsens, nie ?
 

Neviem,

ci si homofob, podla mna si len troll, ktory pise uplne od veci a vobec neraguje na to, co som pisal...

Ak mas problem s jednou odrazkou na uvedenej stranke, ziadaj vysvetlenie od nich, kontakty tam uvedene maju, nepytaj sa na to v diskusii ludi, ktori s tym nic nemaju...
 

 

Skusim parafrazovat: to, ze sa u nas neprikazuje praca v nedelu je dokazom, ze nasa spolocnost chrani nedelny odpocinok, ak by nechcela chranit tak by to zakonom prikazala. Tak troska objektivity :-)
 
Hodnoť

Pre objektívnosť

Pre objektívnosť treba povedať, že zásadné pripomienky týkajúce sa postavenia a ochrany práv obetí násilia, zneužívania, trestných činov a terorizmu, ktoré podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová predložila a aj predniesla na rozporovom konaní, boli zapracované do návrhu stratégie. Okrem toho pani podpredsedníčka žiadala, aby tzv. prílohy neboli predložené Vláde SR ako súčasť materiálu predkladaného na schválenie a aby neboli považované za východiská budúcich akčných plánov, ktoré budú vypracúvať jednotlivé rezorty a to najmä preto, že sú navzájom neporovnateľné, nevyvážené, nekonzistentné, s rôznou kvalitou odbornosti a úrovne spracovania. Žiadala tiež, aby do Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike boli zapracované, resp. aby boli aspoň spomenuté aj také práva, ktoré sú v súčasnosti v rôznej miere garantované existujúcimi právnymi aktmi. Dôvodom bolo, aby sa neposilňoval dojem, že na tých skupinách a právach, o ktorých materiál priamo nepojednáva, v skutočnosti nezáleží a Slovenská republika nebude venovať pozornosť ich ochrane a podpore. Ide napríklad o právo na slobodu slova, myslenia, prejavu, slobodu vyznania a o právo na ochranu života. Táto pripomienka nebola namierené proti žiadnej skupine (ani LGBTI), žiadala len, aby sa iné skupiny a práva neobchádzali. Bolo by to aj podľa môjho názoru len na prospech objektívnosti a vyváženosti materiálu. Toto nebolo v rozporovom konaní akceptované.
Janka Šípošová, poradkyňa podpredsedníčky NR SR Eriky Jurinovej
 

 

Som v zasade rad, ze pre vyvazenost uvadzate tie iste udaje ako p.Jurinova v prijatelnejsom podani, aby nahodou v buducnosti nevznikol dojem, ze to snad koli tomu, ze sa v ludskopravnej strategii venuje tolko pozornosti LGBTI problematike (a nikam sa v nej zatial nepostupilo!) musia dlhsie trpiet obete nasilia, zneuzivania, trestnych cinov a terorizmu...
 
Hodnoť

 

Ja milujem vyrazy typu 'sa venuje' viac pozornosti, robi sa, nerobi sa a podobne. Za vsetko co sa u nas robi a nerobi moze nejaky 'sa' ci Samo!
A nie je to takto uplne nahodou tym, ze zodpovendni pracovnici prave na takych miestach ako mate aj vy nerobia to co maju a len si prihrievaju vlastnu politicku polievocku? Kolko energie uz ste Vy a Vam podobni vynalozili na to, aby ste sustavne hovorili NIE ludom ako som ja? Comu sa teraz tak cudujete? Od 89 roku, co je strvtstorocie ste pre LGBTI ludi neurobili zhola nic a to ze su LGBTI obcania nasou spolocnostou akceptovani stale viac rozhodne NIE je Vasa zasluha. Nemame sa nahodou este hanbit, ze kricime viac ked nas odmietate pocuvat? A ze sa najdu aj taki ludia, ktori nas krik na rozdiel od Vam podobnych vypocuju? Cim hluchejsi budete, tym viac budu LGBTI kricat. A keby ste taki hluchi neboli, uz by bolo davno po probleme a bolo by dost priestoru aj pre dalsie dolezite problemy!
 
Hodnoť

Vážená pani poslankyňa

ďakujem za vašu angažovanosť o snahu chrániť obete násilia, zneužívania, atď.

Píšete, že veľa priestoru sa venuje problematike LGBT (aj keď sa žiadne prospešné zmeny v tejto oblasti nedosiahli, skôr naopak), avšak rád by som poukázal na skutočnosť, že práve LGBT ľudia sú často obeťami násila a zneužívania - v dôsledku nenávisti, zlého obrazu v spločnosti a predsudkom. Nepoznám prípad, že by bol niekto napadnutý iba preto, že je heterosexuál. O LGBT sa to však nedá povedať - každý LGBT človek, ktorého poznám, má negatívne skúsenosti s vyhrážaním, napadnutím alebo odsúdením iba kvôli tomu, kým je.
 


Najčítanejšie


 1. Symptomedica : Histamínová intolerancia – radšej ju nemať 7 718
 2. Mišo Šesták: Keď vojak na fronte potrebuje ženu 4 011
 3. Martin Fletcher: Z totality do totality: výstava Paměti národa z příběhů pamětníků Královéhradeckého kraje 3 335
 4. Jozef Sitko: Čo má spoločné premiér s 96-miliardovou kauzou z čias Fica? 2 778
 5. Soňa Fröhlichová: Švajčiari uvoľňujú vo veľkom štýle. 1 639
 6. Jakub Pohle: Ako Kočner s Bödörom lustrovali Ondreja 1 211
 7. Danica Chames: Ako sa oslobodiť z pazúrov vlastnej kuchyne 1 169
 8. Michal Cimmermann: Námatková cestná kontrola: Má na jej vykonanie policajt oprávnenie? 1 165
 9. Eduard Gemza: Zatvorené obchody v nedeľu, no, bože...máme vážnejšie problémy... 1 048
 10. Stanislav Martinčko: Pelle, vajda z Lunika, Lomidrevo a Červená karkuľka, ako bezcharakterné prasce?? 797

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Narýchlo ma napadlo,že...
 2. Július Kovács: Parlament povedie R.,Fico, aj rokovania o novej vláde.
 3. Roman Hutira: S čím (ne)začať, ak chceš podnikať?
 4. Michael Laitman: Choroba je porucha harmónie
 5. Štefan Vidlár: Bojím sa a mám trému
 6. Marian Vojtko: Ďalšia deformácia slovenského školstva?
 7. Miriam Studeničová: O ceste k Podstate
 8. František Cudziš: Boj proti klimatickým zmenám je globálny podvod. A iné súvislosti.
 9. Marian Letko: Cynická obluda a ďalší ITečkári, epidemiológovia, ekonómovia. Čo len chcete...
 10. Olívia Lacenová: Sucho pomáha solárnym elektrárňam a tech startupom. Ekonomiku ako celok však poškodzuje


Už ste čítali?