Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Potichu k registrovaným partnerstvám? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Dakujem K+

Je to strastiplne a zda sa, ze slovenska vlada chce riesit vsetky mozne nezmysly ale rieseniu dolezitych problemov
sa vyhyba,kto, prosim Vas pekne ich do tychto funkcii dosadil a preco?!
 
Hodnoť

fakt dôležité

a kto bráni konzervatívcom žiť podla ich zásad? - nikto
a komu bránia konzervatívci žiť podla ich zásad?- no každému kto nežije podla zásad konzervatívcov...

do kelu - už konečne riešte v parlamente ekonomiku nie tieto *****
 
Hodnoť

 

"Naopak, zbytočne polarizuje spoločnosť a ukladá úlohy, ktoré idú nad rámec ľudských práv (napríklad právna úprava, ktorá by mala viesť k zavedeniu registrovaných partnerstiev, rodová rovnosť a pod.)."

Ked uz ste proti tej rodovej rovnosti tak by ste mali radsej prestat pisat blogy a pekne sa starat cely den o domacnost, deti a manzela. To je predsa tradicnou rolou zeny v rodine, ci nie?
 
Hodnoť

užitočný článok

presne o toto ide .... na jednej strane odpor k demokratickému nástroju "referendu" - na druhej strane rozhodovanie úzkej skupiny ľudí za sťaženého prístupu verejnosti k materiálu, ktorý ovplyvní ich život, ak sa začne premietať do legislatívy
 

:-)

To nie je odpor k inštitútu referenda ale k tomuto konkrétnemu.
 

takže

niekedy je referendum OK a niekedy nie?

Občianska iniciatíva je OK len vtedy, ak sa zbytku občanov páči?
 

Samozrejme

že niekedy je referendum OK a niekedy podľa mňa nie. Mne sa jednoducho toto referendum nepáči. Môže sa mi nepáčiť ? Áno. Musí sa mi páčiť každé ? Nie. Každá občianska iniciatíva sa mi musí páčiť ? Nie. Neviem kde je problém, ale zopakujem to ešte raz, nemám odpor k referendu ako takému ale k tomuto konkrétnemu referendu. Stačí ?
 

 

Asi ani netusis, ako vystizne si opisal istu skupinu obyvatelstva :-))))
 

Áno, istá

skupina obyvateľstva si zachováva racionálny prístup.
 

to je pravda

nedá sa nič namietať .... taká skupina ľudí a dosť veľká existuje

Problém, že každý si myslí, že do nej patrí práve on.
 

 

:-)
 

 

Ak navrh na referendum podpise potrebne mnozstvo obcanov a schvali ho aj US, tak je vzdy O.K..
Tebe osobne sa pacit nemusi. Tak to vidim ja.
 
Hodnoť

 

Vázená poslankyna a blogerka, zopár faktických poznámok:

1. Nie je zrejmé, ci ste clenkou spomínanej Rady, v kazdom prípade vsak z titulu svojej funkcie v NR SR viete, ze kazdý výbor, rada, pracovná skupina sa záväzne riadi rokovacím poriadkom a kazdý jej výstup je vyrokovaným kompromisom. Vo Vasom clánku vseobecne naznacujete, ze text onej Stratégie ignoruje "velkú cast obcianskej spolocnosti", dalej v texte uz dokonca tvrdíte, ze "vláda chcela potichu a bez informovania verejnosti presadiť niečo, s čím sa spoločnosť nevie stotožniť." (t.j. z casti obc. spolocnosti je zrazu celá spolocnost), hoci v skutocnosti priznávate, ze co Vás stve je to, ze mnohé pripomienky konzervatívnych MVO boli ignorované. Voci tej casti verejnosti, ktorá neovláda finesy legislatívneho procesu by bolo férovejsie, keby ste namiesto tohto emocionálneho výlevu urobili strucný súhrn dvojrocnej aktivity spomínanej Rady s poukázaním na konkrétne porusenia rokovacieho poriadku, výsledky hlasovania a zacat by ste mohli tým, aký je súvis medzinárodnoprávnych záväzkov SR a clenstva v EU s týmto Vami zatracovaným dokumentom.

2. Vase slová ako „moderné“ závany zo západu si osvojila určitá časť ľudí, ale trendom sa to nazvať nedá. ", alebo "Vláda však dokázateľne podlieha „moderným vplyvom...", pokladám za rovnako urázlivý ekvivalent slov "konzervatívni veriaci sú zadubený katoliban".

3. Vase: "Som zásadne proti! Chcem, aby sa pri takýchto dôležitých rozhodnutiach bral na vedomie názor väčšiny." - Znamená to, ze väcsina v Rade hlasovala PROTI textu a na rokovanie vlády ide text s mensinou hlasov?

4. Vase: "Chcem, aby sme jasne a otvorene diskutovali. Akési pokútne, narýchlo schvaľované zmeny sú mimoriadne podozrivé! " Ak sú DVA roky cinnosti pre Vás pokútne a narýchlo schvalované, KOLKO casu by Vám vyhovovalo? Kým nebude dostatocne velká cast spolocnosti konzervatívna podla Vasej chuti?
 
Hodnoť

Milá Erika,

akiste Vám ušiel posledný prieskum k registrovaným partnerstvám, ktorý si dal vypracovať RTVS v novembri, kde s registrovanými partnerstvami súhlasí 60 % opýtaných občanov SR. Podľa Vašej logiky by som teda očakával prijatie tejto právnej úpravy rovnako pohlavných párov, pretože prieskum verejnej mienky ukazuje, že spoločnosť je pripravená ju akceptovať. Nevidím dôvod, prečo by takáto úprava nemohla upravovať aj vzťahy heterosexuálnych párov, ktoré z rôznych dôvodov nechcú uzatvárať manželstvo, ale prijali by možnosť uzatvorenia takéhoto zväzku z praktických dôvodov.

Pekne Vás prosím, nezovšeobecňujte na celú spoločnosť Váš pohľad a pohľad mnohých kresťanských aktivistov, pretože ako som už v úvode svojho príspevku napísal, väčšinová spoločnosť už minimálne s registrovanými partnerstvami nemá problém.
 
Hodnoť

Vláda sa stala Cynickou obludou.

Presadzovanie tzv. stratégie ľudských práv a podpora neužitočných "partnerstiev" z peňazí vyzbieraných od rodín je bezcitným výsmechom, opovrhovaním všeobecne prijatými pravidlami mravnosti a duchovnými hodnotami.
 

Chceš

naznačiť že homosexuáli neplatia dane a neprispievajú do spoločnej kasy ? Prečo by partnerstvo 2 ľudí ktoré im zabezpečí spokojnejší život bolo "neužitočné" ?
 

Štát zabezpečuje spokojnejší život

a pomoc všetkým fyzickým osobám, ktoré spolu trvale žijú a spoločne uhradzujú náklady na svoje potreby. Z nich špeciálne privileguje manželov, ktorí plnia nezastupiteľnú úlohu pre spoločné dobro a rozvoj spoločnosti. "Partnerstvá" homosexuálov žiadnu nezastupiteľnú verejno prospešnú úlohu neplnia a preto nie je žiaden dôvod ich vyčleňovať a poskytovať im nejaké privilégia oproti iným fyzickým osobám žijúcim v domácnosti. (Vzájomné pohlavné uspokojovanie verejno prospešným dôvodom nie je.) "Partnerstvá" homosexuálov neplatia náklady, dane a odvody za iných, platia len na seba. Sú užitočné len sami pre seba. Ich prípadné privilégia zaplatia naše deti.
 

Aké privilégiá?

To že sa bude môcť dediť alebo že bude bezpodielové vlastníctvo majetku považuješ za privilégium ktoré je finančne náročné a budú ho platiť tvoje deti?
 

Možnosť dediť nie je privilégium.

Štát by mal zabezpečiť jednoducho prístupnú možnosť odkázať majetok aj dohodnúť bezpodielové vlastníctvo osôb žijúcich v spoločnej domácnosti. Mal by túto možnosť poskytnúť nediskriminačne, to znamená všetkým osobám žijúcim v spoločnej domácnosti, bez ohľadu na ich pohlavie (teda aj osobám nerovnakého pohlavia) a bez ohľadu na to, či sa navzájom pohlavne uspokojujú.

Naše deti a nielen naše (ale napríklad aj synovec muža žijúceho v sexuálnom "partnerstve" s iným mužom) budú prispievať alebo sa priamo starať o osoby žijúci v rovnakopohlavných "zväzkoch" v ich starobe. Pritom aj títo ľudia majú svoju rodinu - sestru, brata, matku, otca, synovca a v prípade, že napriek svojmu handicapu dokážu žiť v manželstve, aj manžela (manželku) a vlastné deti.
 

aku "nezastupitelnu ulohu"

pre "spolocne dobro a rozvoj spolocnosti" zabezpecuje par 55 rocneho muza a 52 rocnej zeny, ktory sa prave idu zosobasit,
a zaroven ju ( "nezastupitelnu ulohu") nezabezpecuje par dvoch (povedzme) 28 rocnych muzov alebo par dvoch 25 rocnych zien?
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 3 040
 2. Ondrej Prostredník: Pápež podporou spolužitia gejov a lesieb spustil v cirkvi progresívnu revolúciu 1 558
 3. Elena Antalová: Usporiadateľ dieťaťu "Zakrič Matovič je k...t" 1 411
 4. Ján Rudolf: Ako sme obstarali milióny antigénových testov 1 072
 5. Jaroslav Toček: Najlepší HOAX o COVIDe-19 586
 6. Rudolf Biermann: List prezidentke Slovenskej republiky 558
 7. Ladislav Piršel: To bola drahá svadba, pán premiér! 538
 8. Andrej Tichy: Ako sa zvyšuje plat v Nórsku? 456
 9. Martin Sukupčák: Matovič je neschopný premiér 427
 10. Peter Slamenik: Milí kulturisti. Zasa Vám nezákonne zatvorili fitko? 425

Rebríčky článkov


 1. Marian Vojtko: Nerušte nám testovanie! Ja pôjdem aj dvakrát.
 2. Vladimír Krátky: Zákerné jamky na lícach + birmované farizejstvo - čím horšie, tým lepšie ?
 3. Kristína Jakubičková: Aké sú platonické lásky?
 4. Emília Petričková: Covid suvenír
 5. Lukáš Parízek: 2,5 milióna obyvateľov v karanténe
 6. Vladimír Bohm: Aj keď už neveríme na strašidlá, stále nechápeme prírodu
 7. Martin Turčan: Celoplošné šialenstvo!
 8. Jano Richter: Tak teda 50tisíc, či 200tisíc?
 9. Dušan Seberíni: Pani prezidentka zastavte ho !
 10. Jozef Legény: Pán Matovič, ponúknite demisiu, ak bude účasť na testovaní viac ako 80% a prídeme všetci


Už ste čítali?