Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Referendum – nie sme zrelí na demokraciu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

!

í ktorí nabádajú ignorovať referendum sa boja výsledkov.....Žiaľ, jedna chybička, ale úplne zásadná....Výsledky referenda sú......len výsledky referenda..................nikoho k ničomu nezaväzujú...ani vládu,ani parlament...
 

Prečo táraš..?

Alebo cielene klameš..?

Referendum je závazné

Ústava SR, článok 98:

"(1) Výsledky referenda sú platné, ak sa na ňom zúčastnila nadpolovičná väčšina oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda.

(2) Návrhy prijaté v referende vyhlási Národná rada Slovenskej republiky rovnako ako zákon."

Čiže nie, že o tom hlasuje resp. prijme, NRSR výsledky referenda VYHLÁSI ako zákon

Ústava SR, článok 99:

"1) Výsledok referenda môže Národná rada Slovenskej republiky zmeniť alebo zrušiť svojím ústavným zákonom po uplynutí troch rokov od jeho účinnosti."


"Neviem o žiadnom prieskume verejnej mienky, ktorého výsledky by sa vyhlasovali v Zbierke zákonov, ktorý by tri roky nebolo možné meniť ani len ústavným zákonom, a o ktorom by Ústavný súd vyslovil, že jeho výsledky sú ústavne relevantným príkazom občanov parlamentu, aby zmenil príslušnú časť právneho poriadku." Radoslav Procházka

Uznesenie Ustavneho sudu SR c. 139/1997 Zb. z. z 21. 5. 1997 : "Zakonodarna moc v Slovenskej republike je upravena dvojakym sposobom. Tato moc patri nielen Narodnej rade SR, ale aj priamo obcanom. Ustava SR neobsahuje zakaz, aby predmetom referenda podla cl. 93 ods. 2 Ustavy SR bola otazka o zmene Ustavy SR alebo jej casti."
 

 

S istotu môžem povedať jedno.
Naša ústava garantuje, že nieje viazaná na žiadnu ideológiu.
Referendové otázky sú čisto z dielne veriacich ľudí, ktorí sa riadia Bibliou a tomu prispôsobujú aj svoje otázky.
Celé to stojí na vymyslenej homolobby a rozvrate tradičnej rodiny, ako aj na tom, že homosexualita je pre mnohých veriacich choroba.

Ja mám 3/4 rodiny v Austrálií, utiekli pred režimom v 1969-tom.
V tejto krajine majú homosexuáli najväčšie práva na svete, už dlhé roky.
Predstavte si, že na základe osobnej skúsenosti tu môžem potvrdiť, že žiadne rozvraty rodín ani spomínaná homolobby v tejto krajine neexistuje ani neexistovala.Ani žiadna KULTÚRA SMRTI.

Aliancia za rodinu sa práve o tieto "fakty" opiera, Tomáš Kováčik a Chromík, čo v živote nevideli takto fungujúcu spoločnosť.
Stačí ísť aj do Švédska.

Nemám rád klamárov a ľudí, čo si za každú cenu chcú vydobyť svoje.
Najprv účelovo a manipulatívne na základe klamlivých informácií vyzbieraných 400.000 podpisov a teraz masívna kampaň ako pred voľbami.

Kto do tohoto leje peniaze chce mať evidentne viac ako len obyčajnú tradičnú rodinu a kto to nevidí, je buď hňup, alebo nelogicky zmýšľajúci človek.

Ak by sa niekto pokúsil účelovo a klamstvami zbierať 400.000 podpisov proti nedeľným bohoslužbám, alebo proti krsteniu novorodencov, chcel by som vidieť tú toleranciu veriacich, ako by považovali referendum za demokratický nástroj :)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

pocetna prevaha sa nerovna tolerancii. :)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

pre boľševikov-"liberalov"

poctivý postoj nikdy nebol ono. Jednoducho mate problém ísť na ferovku - alebo so cťou prehram alebo čestne vyhram, ale to vas samozrejme neláka a ako obyčajne neferový uskok a zbabelé kuviknie, neuvedomujúc si, že nabudúce sa to môže vrátiť v opačnom garde. Toto je váš príspevok ku kultivácií demokracie.
tvoje dedukcie o referende sú príznačne paranoidne konfabulované akoby spoza bučka.
Takže referendum je proti politikom a koncepcie Strategii ... , ktorí nereflektujú voľu ľudu. V referende sa riešia civilizačné a globalne otázky. Čo sa týka prižívovania, tak je niečo na tom pravdy ohľadne u ľudí, pre ktorých hmsx orientacia je povolaním a živnosťou zaroveň a áno referendum im prichádza ako životodarný dažď financií.
 

Nikdy som nebol v KSS,

nespolupracoval som s ŠTB. Skús sa spýtať biskupov, čo oni ? Nie som ani liberál, ani neviem, kto to je, ani ma to nezaujíma.
_
Poctivá ferovka ? Veď máte 420 tisíc podpisov, farári s korbáčmi naháňajú veriacich na referendum, tak čoho sa bojíte ? Robiť vám kvórum, to ľstivo nazývaš férovkou ?
_
O ďalšom, čo píšeš to sa ma netýka.
 

tak riekol poza bučka

Plne súhlasím- dáma JURINOVÁ, to že nepôjdem na TOTO referendum jasne hovorí, že moje stanovisko je NIE a ja ho požadujem za zbytočné- prečo by som mal utrácať čas na to, čo si presadzujú inkvizítori KBS a KDH
( ja viem, ste z Oravy, tak vy ste pobožnejšia než ja- ale z mojej strany musím dodať, že z vaščich úst ( alebo hlavy) už zvyšlo zopár blbostí...len tak mimochodom- čiže blížite sa Anče z iného košiara z minulosti (SNS) , ktorá bola tiež z vášho okolia!!!

Faktom ale ostáva, že cena referenda je omrvinkou toho, čo naši politici rozkradnú len za jeden deň.

Tak ked navrhnet referendum o nekradnútí, nepodvádzaní a vyplácaniu penazí robotníkom, ktorí si odmakali a doteraz od Štbáka Belanan nevideli a ani nevuvidia žiadny peniaz, alebo proti okrádaniu nás všetkým Ficovými dementnými aktivitami- tak to už by bolo iné "gusto", za účasť na takom referende by som aktívne agitoval a ja .

- Nemyslíte si, len tak btw, že napr. referendum , či chceme aby vlaky boli zadarmo by nebolo prospešnejšie pre spoločnosť,
- Nemyslíte si, že také referendum o tom, aby boli majitelia firiem, ktorí neplatia svojim subdodavatelom boli za to braný k tresnej zodpovednosti- nebolo by prospešnejšie?!
- alebo nemyslíte si, že keď niekto okráda a zarába na zdraví obyčajných ľudí, nemal by sedieť niekde inde, nie na prilepenej stoličke s nakradnutými peniazmi- nebolo by to prospešnejšie?!?
A kde su tí farári, KBS,KDH vtýchto prípadoch- to ja nič, ja muzikant?!?.Pani JURINIOVá, farizeji zostanú farizejmy, zlodeji zlodejmy vtejto našej banánovej republike, žiaľ, aj vy sa podielate na moci tých vyvolených, ste ich súčasťou- tak sa venujte k tomu, čo skutočne ľudie potrebujú, pretože povedať, že manželstvoj je zväzkom muža a ženy ešte žiadnu rodinu z biedy nevytrhlo.Alebo si myslíte, že nezosobášené páry muž- žena zle vychovávájú deti, to musia mať úradný papier aj spečiatkou, poprípade aj potvrenie do cirkvi- že to je to, čo ich robí rodičmi. Asi ste vy a vám podobný zaspali dobu a venujte sa radšej niečomu prospešnejšiemu.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

hm

vselijake referenda by boli mozno prospesne, ale nikto nebrani napr. tebe spustit takuto iniciativu. trebars ti subdodavatelia, ktorym majitelia velkych firiem neplatia, plus ich rodinni prislusnici plus ich zamestnanci, dovolim si tvrdit, ze hned v prvy den peticnej akcie bude niekolkotisic podpisov... Inak... co maju farari, KBS a KDH spolocne s tymto referendom? Toto je obcianska aktivita.

Celkovo, ked citam nie len tvoj prispevok, tak mnoho diskuterov ma len velmi povrchnu vedomost o tom, o com toto konkretne referendum je. Toto referendum so ziadnou Cirkvou nema nic.
 

 

jona.pod.krivanom: RKC podporuje referendové "áno" všetkými možnými spôsobmi a aj ECAV a grécki katolíci sa pridali.
 

 

Matne si spominam, ze aj prezident podporuje referendove "ano" na prve dve otazky a hodla sa zucastnit referenda. Co z toho podla tvojej logiky vyplyva? Ze za celou tou nenavistnou kampanou proti homosexualom vlastne stoji prezident?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

(ktoréžto právo využilo 100 % SVK prezidentov)
 

 

druhy-muz-kbelik: Je tu niekde dobrý príspevok od "mrrr: "Každý má právo na hlúpe otázkxy neodpovedať". Takže toto právo využívam. Posťažuj sa ďalším kbelíkom.
 
Hodnoť

Erika

nuz poradte, ako sa ma zachovat obcan, ktory nesuhlasi s polozenymi otazkami a nenavistnou kampanou.

zabudate, ze obcan ma tri legalne postoje ku referendu:
1. suhlasi s otazkou a odpovie ANO
2. suhlasi s otazkou a odpovie NIE
3. nesuhlasi s otazkou, kampanou, iniciatorom, atd. atd.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Vanda Tuchyňová: Hrozí v okolí Žiliny ekologická havária? Každá väčsia búrka môže vyliať nebezpečný odpad 217
 2. Martin Fletcher: Vladimír Kiseljov zahájil v Hradci Králové svou výstavu pod názvem: Zkušenosti srdce 204
 3. Miriama Letovanec: Čo so štátnymi nemocnicami...? Rozhodujme na základe dát... 198
 4. Nikoleta Čáková: Ukončime koronakrízu ! - výzva psychológa vláde, novinárom a ľuďom 94
 5. Jaroslav Vidan: Pozdrav pápeža Františka ministrovi Krajčimu ! 83
 6. Věra Tepličková: Ešte pred tromi mesiacmi trestný čin. Dnes? Možná podmienka. 65
 7. Mišo Šesták: Utekáč: Keď vám zamestnávateľ zničí zdravie 50
 8. Lórant Kulík: Fotoglosa: Motoristovi nehrozí, že rúška zabudne doma 38
 9. Michal Šimečka: Čo pre nás znamená Orbánov glóbus s Veľkým Uhorskom 38
 10. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva 35

Rebríčky článkov


 1. Olívia Lacenová: IPO Warner Music „bodovalo“ napriek koronakríze
 2. Gabo Németh: Rozchod
 3. Eva Rohrman Madová: Španielske nehnuteľnosti a korona kríza
 4. Marek Mensák: Rodičia vyzývajú k celonárodnej diskusii o vízii školstva
 5. Július Kovács: Boris od mafiánov k presedovi parlamentu plus video
 6. Marek Tencer: Premiér Matovič už udržuje núdzový stav v rozpore zo zákonom
 7. Martin Žilinčík: Smer Komjatice
 8. Gabo Németh: Corona vírus - 19 a premiér SR Igor Matovič
 9. Samuel Chrťan: Jedna vec, v ktorej mal Slota pravdu
 10. Lubomir Zahora: Korona a kyberkriminalita


Už ste čítali?